Muharrem İnce adaylıktan çekilme şartını açıkladı: Davutoğlu ve Babacan’ı göndersinler CHP’ye destek vereyim

Seçimlere sayılı günler kala Sözcü TV ekranlarına konuk olan Memleket Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu lehine seçimden çekilme kuralını açıkladı.

“DAVUTOĞLU VE BABACAN’I GÖNDERSİNLER”

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ın cumhurbaşkanı yardımcısı olmasına karşı çıktığını söz eden İnce, “Davutoğlu ve Babacan’ı göndersinler, CHP’ye takviye vereyim. Ben gereğini yapmaya hazırım. Babacan ve Davutoğlu çekilirse Kılıçdaroğlu’na takviye vereceğim. Üç tane cumhurbaşkanı yardımcısı kâfi. Sayın Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş. Bu isimler kâfi, ben bir şey istemiyorum.” sözlerini kullandı.

“ONLARLA OLMAZ, ONLARI DA YARGILAYACAĞIZ”

“Bunu neden daha evvel lisana getirmediniz?” sorusuna da karşılık veren İnce, “Siyaset bu. Ben size ‘Niye bu kıyafeti giydiniz?’ diyor muyum? Ben bu ülkede savlı bir siyasetçiyim. 16 milyon oy almış bir siyasetçiyim. Öncesini, sonrasını ne yapacaksınız? Ben güzelce söylüyorum. Bunun zamanlamasını da ben yapayım müsaadenizle. Vaktimiz bol, 10 gün var… Destekleyeceğim, at ikisini kenara… Olmaz onlarla, onları da yargılayacağız. O denli yok, Aziz Divan’a gidecekler. Var mı bundan hoş teklif?” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir