Eczacıbaşı Dynavit, yeni sezon öncesi basınla bir araya geldi

Yeni dönemde CEV Şampiyonlar Ligi, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, Misli.com Sultanlar Ligi ve Axa Sigorta Kupa Voley’de gayret edecek olan Eczacıbaşı Dynavit, dönem öncesi basınla buluştu.

Eczacıbaşı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen dönem açılış toplantısına, Eczacıbaşı Spor Kulübü Lideri Faruk Eczacıbaşı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Eczacıbaşı Dynavit Başantrenörü Ferhat Akbaş, oyuncular ve teknik takımın yanı sıra altyapı oyuncuları da katıldı. Toplantıda konuşan Eczacıbaşı Spor Kulübü Lideri Faruk Eczacıbaşı, voleybolun en üst düzeyi olan tertiplerde Türkiye’yi muvaffakiyetle temsil etmeyi sürdüreceklerini belirterek, “Çok kuvvetli gayretlere sahne olacak dört kulvarda da şampiyonluğa ulaşmayı ve müzemize yeni kupalar getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Hedefler doğrultusunda kadroyu yeni oyuncularla güçlendirdiklerini vurgulayan Faruk Eczacıbaşı, “Yeni dönemde ortamıza katılan Irina Voronkova, Samanta Fabris, Sinead Jack-Kısal, Yaprak Erkek, Defne Başyolcu ve altyapımızdan Aybüke Özel’in bize çok değerli katkılar sağlayacaklarına yürekten inanıyoruz” diye konuştu.

“BİNLERCE KIZ ÇOCUĞUNUN HAYATINA DOKUNDUK”

Sadece saha içinde değil, gerçekleştirdiği toplumsal sorumluluk projeleriyle saha dışında da Türk spor topluluğuna katkı sağlayan Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün “Geleceğe Smaç” projesi hakkında da bilgi veren Eczacıbaşı, “Kulüp olarak kuruluşumuzdan bu yana kız çocuklarına ve bayan atletlere dayanak veriyoruz. Bu gaye doğrultusunda 2015 yılında hayata geçirdiğimiz Geleceğe Smaç Projesi sayesinde binlerce genç kızımızı voleybol ve sporla buluşturduk, buluşturmaya da devam ediyoruz. Projeye başladığımız günden bu yana bünyemize 1.500 lisanslı sportmen, altyapı takımlarımıza da 34 sportmen kazandırdık. Bunun yanı sıra iki binin üzerinde voleybol okulu öğrencisi, Geleceğe Smaç yerleşkelerinde idman yapmaya devam ediyor” sözlerini kullandı.

FERHAT AKBAŞ: ALANDA ÇOK ÖNEMLİ SAVAŞ VERECEK BİR TAKIM GÖRECEKSİNİZ

Yaz devrinde kadroyu yenilediklerini ve argümanlı bir takım kurduklarını aktaran başantrenör Ferhat Akbaş, “Zamanın ne kadar çabuk geçtiğini görüyoruz. Lakin Türkiye’de değişmeyen bir şey var. Bu da Eczacıbaşı Dynavit’in duruşu ve muvaffakiyetleri. Şu an gördüğünüz takım olarak biz bu akımın bu yılki temsilcileriyiz. Bizler elimizden geldiğince bu geleneği en âlâ biçimde daha güzel noktalara taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Çok tezli bir takımımız var. Baştan aşağıya yenilenmiş, kupaların peşinden çok uygun bir takımımız var. Size garanti edebileceğimiz şey, çok önemli bir savaş ve gayret verecek bir grup göreceksiniz. Çok yeterli çalışıyoruz. Bu duruşu, daha düzgün noktalara daima bir arada getireceğiz” biçiminde konuştu.

Takım kaptanlarından Tijana Boskovic ise “Burada olduğum için çok memnunum ve bu dönem için çok heyecanlıyım. Dönemi 5 gün evvel Ankara’da kupa maçlarıyla açtık.. Bu dönem 4 farklı kupada çaba edeceğiz. Bu dönemi en verimli biçimde geçirmek için elimizden gelenin en güzelini yapacağız” dedi.

Yeni dönem açılışı, açıklamaların akabinde gerçekleştirilen fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir