FETÖ’nün ‘ev ağabeyi’ne hapis cezası

Adana’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) “ev ağabeyi” olduğu sav edilen sanık, “silahlı terör örgütüne üye olma” cürmünden 6 yıl 3 ay mahpus cezasına çarptırıldı. Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya tutuksuz sanık A.D. ile avukatı katıldı.

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanığın öğrencilik yıllarında FETÖ’ye ilişkin konutlarda kaldığını, örgüt üyelerinin çözümlenen ByLock yazışmalarında kendisinden “ağabey” olarak bahsedildiğini, “mahrem imam“ların talimatıyla “okulcu” ve en son “ev ağabeyliği” yaptığını, örgütsel sohbet toplantılarına katıldığını belirtti.

Savcı ayrıyeten, sanığın dijital gereçlerinde örgüt elebaşına ilişkin fotoğraf ve yazıların bulunduğunu aktararak, A.D’nin “silahlı terör örgütüne üye olma” hatasından cezalandırılması tarafında görüş sundu.

Beraatini istedi

Sanık A.D. savunmasında, FETÖ üyesi olmadığını ve ByLock kullanmadığını ileri sürerek, “Örgütsel bir pozisyonum yoktur. Suçlamaları reddediyorum. Beraatimi istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, “silahlı terör örgütüne üye olma” hatasından 6 yıl 3 ay mahpus cezasına çarptırdığı sanığın mevcut halinin devamına karar verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir