Faroe Adaları hezimeti A Milli Takım’ı Andorra, Malta ve Moldova ile aynı listeye soktu

A Ulusal Kadro’yu yenerek büyük bir sürprize imza atan Faroe Adaları, tarihindeki nadir zaferlerden birini kazandı. Ay-Yıldızlı grubu 2-1’lik skorla geçen Ada ülkesi, kümesini 3. sırada bitirirken kapanışı görkemli bir galibiyetle yaptı.

EN FAZLA GALİP GELDİĞİ EKİP MALTA

En fazla galip geldiği ekip 5 kez ile Malta olan Faroe Adaları, EURO 2016 elemelerinde Yunanistan’ı deplasmanda 1-0 ve meskeninde 2-1 yenerek isminden kelam ettirmişti. Faroe Adaları, son 10 yılda ise resmi karşılaşmalarda Andorra (3), Malta (3), Yunanistan (2), Moldova, Litvanya, Letonya ve Türkiye’ye karşı toplamda 12 sefer galibiyet sevinci yaşadı.

İLK RESMİ MAÇINI 1990 YILINDA OYNADI

Faroe Adaları, 1990 yılında çıktığı birinci resmi karşılaşmada Avusturya’ya karşı 1-0’lık üstünlük sağladı. Kuzey Atlantik’te bulunan ülkenin, günümüze kadar oynadığı 176 resmi karşılaşmada 20 galibiyet, 21 beraberlik ve 135 yenilgisi bulunuyor.

GRUBU 3. SIRADA TAMAMLADI

UEFA Uluslar C Ligi 1. Küme maçları tamamlanırken, kümenin son maçında Faroe Adaları, konutunda Türkiye’yi 2-1’lik skorla mağlup etti ve kümesi 8 puanla 3. sırada tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir