Vaka sayılarında sevindiren tablo

Korona vaka ve vefat sayısı 11 Kasım verileri verileri yüzleri güldürdü! Geçtiğimiz gün açıklanan veriler sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından önemli uyarı geldi. Peki 11 Kasım verileri ne zaman açıklanacak? İşte güncel korona vaka sayısı verileri…

KORONA 12 KASIM VAKA SAYILARI AÇIKLANDI MI?

Koronavirüs 12 Kasım verileri günü verileri akşam saatlerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Sağlık Bakanlığı’nın “https://covid19.saglik.gov.tr/” sitesi tarafından kamuoyuyla paylaşılacak.

VAKA SAYILARI SONRASI UYARI GELDİ

Sağlık Bakanlığı, Günlük Koronavirüs Tablosu’nu “covid19.saglik.gov.tr” adresinden paylaştı.

Buna göre,

Türkiye’de son 24 saatte 356 bin 004 Kovid-19 testi yapıldı, 24 bin 898 kişinin testi pozitif çıktı, 197 kişi yaşamını yitirdi.

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 79,70, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 89,83 olarak kayıtlara geçti. Türkiye’de bugüne kadar uygulanan aşı sayısı, 118 milyon 029 bin 902’ye yükseldi.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il Ordu, Amasya, Muğla, Osmaniye, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Edirne oldu.

En az iki doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır, Siirt, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı.

BAKAN KOCA’DAN AŞI ÇAĞRISI!

Bakan Koca, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Yaklaşık 8,6 Milyon kişi zamanı gelmiş olan 2. veya 3. doz aşısını yaptırmadı. Aşının tam olması, doz sayısına ve dozlar arasındaki sürenin uzamamasına bağlı. Bildirimlerimiz bu sürelere göre yapılıyor. Aşının gücünden daha çok yararlanabilmek için AŞI TAKVİMİNİZE UYMALISINIZ.” ifadele

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir