Uğur İnceman’dan Ersun Yanal’a övgü dolu sözler

Süper Lig’de Beşiktaş, Antalyaspor, Konyaspor ve Eskişehirspor formalarını terleten ve ulusal grubun çeşitli yaş kategorilerinde talih bulan eski futbolcu Uğur İnceman, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Uğur İnceman, mesleğinde ulusal gruplar seviyesi haricinde toplamda 498 gayrete çıktı. İnceman, bu maçlarda 34 gole imza atıp, 32 de asist yapma başarısı gösterdi.

“ALTYAPIDAKİ OYUNCULARI GELİŞTİRİRSEK 5 YIL İÇERİSİNDE ÇOK GÜZEL SONUÇLAR ALIRIZ”

Futbolu bıraktıktan sonra altyapı ekiplerinde antrenörlük yaptığını kaydeden Uğur İnceman, bir yıldan fazla müddet içerisinde TFF bünyesinde antrenör eğitim programında yer aldığına dikkati çekti. İnceman, “Hem milletlerarası hem de kendi ligimizde kalite arttı. Yeni kuşak teknik yöneticilerin oyun kurgusuna, anlayışa, ideolojilere baş yorduklarını çok net görüyoruz. Bununla birlikte altyapıdaki oyuncularımızı geliştirebilirsek uzun ve kısa vadede olsun, 5 yıl içerisinde çok uygun sonuçlar alacağımızı düşünüyorum” dedi.

“ERSUN YANAL İLE ÇALIŞMAKTAN ÇOK MUTLUYUM”

Deneyimli teknik yönetici Ersun Yanal’ın geçtiğimiz günlerde Türk futboluna kazandırdığı oyuncuların transfer bedellerinin 300 milyon Euro’ya ulaştığının hatırlatılması üzerine 41 yaşındaki isim, “Ersun hoca sevdiğim teknik yöneticilerden biri ve onunla çok uygun vakitler yaşadık. Aslında keşfeden demeyelim biraz da geliştiren diyelim. Ersun hoca geliştirme desek daha uygun olur, Manisaspor’dayken çok hoş bir grupla çok hoş süreç yaşadık. Onunla çalışmaktan da çok mutluyum” diye karşılık verdi.

“YENİ KUŞAK TEKNİK YÖNETİCİLER TÜRK FUTBOLUNA ÇOK BÜYÜK KATKI SUNACAK”

Yeni jenerasyon teknik yöneticilerin Türk futboluna çok büyük katkılar sunacağına dikkati çeken Uğur İnceman, şöyle devam etti:

“Bu sevindirici, futbolda olduğu üzere muhakkak bir müddetten sonra genç oyuncular çıkıyor ve yerinizi alıyor. Belirli bir yaşa geldikten sonra futbolu bırakmak zorunda kalıyoruz. Antrenörlük yolunda birçok arkadaşımız yol almış ve başarılı olanlar var. Güzel işler çıkarmaya çalışanlar var. Bunları görebiliyoruz. Bunun da Türk futbolu ismine çok hoş bir süreç olacağını düşünüyorum. Kendi yeni kuşak antrenörlerimizi yetiştirirken birebir vakitte da sonuca tesir edeceğini umuyorum. Şu an antrenörlük yapan birçok genç teknik yönetici çok başarılı işler çıkarıyor ve Türk futboluna çok kıymetli katkılar yapacak.”

“YABANCI KURALI ÖZGÜRKEN BİRÇOK OYUNCUMUZ YURT DIŞINA TRANSFER YAPTI”

Türkiye’de uygulanan yabancı kuralıyla ilgili görüşlerini de belirten İnceman, “Ben bu süreci kendim yaşamadım ancak zorlandıklarını pek görebiliyorum. Bazen yalnızca yabancı kuralından ötürü mecburiyetten yerli oyuncu oynattıklarını görüyoruz. Bu kural natürel ki teknik yöneticileri zorluyor. Açıkçası çok sağlıklı ortamın olmadığını düşünüyorum. Zira daima hesap kitap yapmak zorundasınız, bunun da uzun vadede gelişim ismine katkı sağlayacağını düşünmüyorum. Yabancı kuralı özgürken birçok oyuncumuz yurt dışına transfer yaptı. İlla ki bir kural olması gerektiğini düşünmüyorum. O vakit da oyuncular çıktı, yetenekliyse zati oynuyor. Burada yerli yabancı, genç yaşlı ayrımı yapmadan düzgün olan aslında alanda yerini alıyor” açıklamasında bulundu.

“ÇOK BÜYÜK HAYALLERİM VAR”

Kendi ismine amaçları olduğuna dikkati çeken İnceman, antrenörlüğün de bunlardan biri olduğunu belirtti. Uğur İnceman, “Kısa vadede şu an bulunduğum ortam çok pahalı. Kendi adıma çok hoş bir gelişim kaydettiğime inanıyorum. TFF’de antrenör gelişim programında yer almak ve bundan sonrasında bir futbol grubunda vazife alarak Türk futboluna katkı sağlamak istiyorum. Çok büyük hayallerim var” biçiminde konuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir