Tugay Kerimoğlu istifa etti: “Adaletsiz bir ortam var”

Spor TOTO Üstün Ligi’nde artık sona gerçek yaklaşıldı. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ortasındaki rekabetin dozajı da arttı. Hakem yanlışları son haftalara damga vururken sürpriz gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. MHK Lideri ve birebir vakitte yayıncı kuruluşta yorumculuk yapan Lale Orta ile Galatasaray ortasındaki sorun, sunucu Murat Caner’in istifa etmesi derken artık de Sarı Kırmızı takımın efsane futbolcularından Tugay Kerimoğlu’nun yorumculuk yaptığı beIN Sports’tan ayrıldığı öğrenildi.

‘ADALETSİZ BİR ORTAM VAR’

Spor Gecesi isimli YouTube programında Kerimoğlu’nun ayrılığı hakkında konuşan Haluk Yürekli, “Tugay Kerimoğlu beIN’deki adaletsizliğe dayanamadı ve istifa etti!

Tugay Kerimoğlu, “Burada adaletsiz bir ortam var. Adaletsizliği konuşmak istediğimde ‘Futbol konuşalım’ deniyor. Benim dışımda herkes futbolun dışına çıkıyor. Burada Galatasaray’ın hakları gaspediliyor” sözlerini kullanarak istifa etti.

MURAT CANER DE İSTİFA ETMİŞTİ

Sporundibi.com internet sitesinde yer alan haberde yayıncı kuruluşta yaşanan yaprak dökümüne dikkat çekildi. Sitede yapılan haberde şu sözler kullanıldı:

Hatırlanacağı üzere MHK Lideri Lale Orta’nın Galatasaray-Kasımpaşa maçından sonra yayıncı kuruluş yetkililerine müdahale ettiği ortaya çıkmıştı. Spor kamuoyunu derinden sarsan bu olayın akabinde MHK Lideri Lale Orta canlı yayına çıkarak açıklamalarda bulundu. Bein Sports’taki Trio programına gönderdiği imajların kamuoyunda yanlış anlaşıldığını söz eden Lale Orta, ‘’Galatasaray’ın itiraz ettiği konumun farklı bir açısını paylaşmak istedim. Şeffaflık mucibince bunu yaptım’’ sözlerini kullandı. Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Aydın Özbek tarafından MHK Lideri Lale Orta’nın açıklamalarının ikna edici olmadığı ve istifa etmesi gerektiği talep edildi. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ise Lale Orta’nın misyondan alınmayacağını açıkladı. Lale Orta’nın yayıncı kuruluşa baskı yaptığının ortaya çıkması sonucu istifa eden tek kişi Murat Caner oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir