Tarihi hezimet sonrası Stefan Kuntz ile yollar ayrılıyor! Koltuğu için 2 aday öne çıkıyor

Lüksemburg’tan 3 gol yiyip 1 puanı güç kurtaran A Milli Takım‘ın hocası Stefan Kuntz, Faroe Adaları deplasmanında da sınıfta kaldı. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Alman teknik adama güvendiklerini ve kendisiyle yola devam edeceklerini söylese de Kuntz, kredisini tüketti.

TFF İDARESİ KARAR AŞAMASINDA

Deneyimli hoca, Lüksemburg maçı sonrasındaki basın toplantısında, kasım ayındaki hazırlık maçları ve EURO 2024 elemeleriyle ilgili konuşurken, “Görevimde kalırsam” tabirini kullanmıştı. Sözcü’de yer alan habere nazaran TFF idaresinin Kuntz’la ilgili önümüzdeki günlerde karar alması bekleniyor. A Milli Takım‘ın yeni hoca adayları ortasında Fatih Terim ve Şenol Güneş isimleri ön plana çıkıyor.

YENİLER KULÜBEDE

Lüksemburg maçının akabinde A Ulusal Grup aday takımına davet edilen 4 futbolcu da Faroe Adaları deplasmanında takıma alındı. Cenk Özkaçar, Ravil Tagir, Berkay Özcan ve Umut Bozok kulübesinde yer aldı. 4 futbolcu, Kuntz’dan forma bekledi.

KALECİ ALTAY DA DEVA OLMADI

A Ulusal Kadro’nun hocası Stefan Kuntz, Lüksemburg maçından sonra birinci 11’de 6 değişiklik yaptı. En dikkat çekeni yanılgılı goller yiyen kaleci Uğurcan’ın yerine Altay’ın 11’de başlamasıydı. Kuntz, Lüksemburg maçı öncesi iki maçta Uğurcan’a talih vereceğini söylemişti. Cezalı duruma düşen Cengiz ve sakatlanan Çağlar Söyüncü de forma giymedi. Ozan Kabak, İrfan Can, Yunus Akgün ve Serdar Dursun birinci 11’de baht buldu.

FAROE ADALARI DA BOŞ GEÇMEDİ

A Ulusal Kadro, içinde bulunduğumuz periyodu hüsranla bitirdi. Lüksemburg ve Faroe Adaları maçına kadar 4 maçta kalesinde gol görmeden 12 puan toplayan ulusallar, iki maçta dağıldı. Evvel Lüksemburg ağlarımıza 3 gol gönderdi akabinde Faroe Adaları da boş geçmedi. Savunmadaki yanılgılar ve kalecilerin yetersiz performansı rakiplerin gol atmasının en büyük sebepleri oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir