Riot Games, resmen satın aldığını duyurdu: 30 oyunun sahibi oldu!

Dünyanın en büyük yapımcılarından birisi olan Riot Games, çatı şirketi Tencent sayesinde oyunlarına daima olarak yatırımlar yaparak hiçbir masraftan kaçınmıyor. Şirket bugüne kadar oyuncularına sunduğu LoL ve Valorant üzere oyunların hem PC hem de taşınabilir sürümleri için işinde uzman şahısları işe almış ve hem reklam hem de yerelleştirme konusunda alanındaki en düzgün şahıslarla çalışmıştı.

Sürekli olarak kendini geliştirmek isteyen şirket, Valorant’ın menüsünü büsbütün yenilediğini duyurmuş ve hem Valorant hem LoL için yeni karakterlerini tanıtmıştı. Bugün ise şirketin dünya devi bir oyun şirketini bünyesine kattığını açıkladı.

WORLD OF TANKS’IN YENİ SAHİBİ RIOT OLDU

Webtekno’nun TheGamer’dan aktardığı habere göre Riot Games, Belarus merkezli oyun firması Wargaming’i resmen satın aldı. Uzun müddettir konuşulan satın alma bugün tamamlandı ve Wargaming’in ismi resmi olarak Riot Sydney olarak değiştirildi. Bir müddettir Kıbrıs’ta yer alan Wargaming’in merkez binası da bu satın alımın akabinde tekrardan Sidney’e taşınacak.

Tüm bunlara ek olarak Riot Games ve dolasıyla Tencent Games, Wargaming’in dünyaca ünlü oyunları World of Tanks, World of Warships ve World of Warplanes’in geliştiricisi olan stüdyonun sahibi olmuş oldu.

Şirketin oyunları tek bir çatı altında birleştireceği dedikodusu şimdiden konuşulmaya başlasa da Riot Games yetkilileri yalnızca Wargaming Sidney ofisinin alındığını belirtti. Fakat mutabakat hakkında ortaya çıkan bilgilere nazaran Wargaming’in tüm oyunlarındaki hesaplar, yakın bir gelecekte Riot Games’in altyapısı kullanılacak.

Pek çok uzman, şirketin yakın devirde bu yeni çalışanlarının da yer alacağı yeni bir oyun projesi duyuracağını sav etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir