Rezidanstaki işkence davasında 3 sanığa tahliye

Konya’nın Selçuklu içesinde ‘alıkoyma ve işkence’ davası sanıkları ‘tutuklu bulundukları mühlet göz önünde bulundurularak’ tahliye edildi.

Olay, 8 Nisan 2022’de Kosova Mahallesi’ndeki rezidansta meydana geldi. DHA’nın aktardığına nazaran Murat Demirci, eski çalışanı ve eski kız arkadaşı olduğu öne sürülen Demet Aydın’la buluşarak arabayla yola çıktı. Meram ilçesine gelindiğinde arabaya Sara Demir ve Tuğba Demirci de bindi. İki bayan, Aydın’ın ellerini çamaşır ipiyle bağladı. Rezidansa götürülen Demet Aydın, burada 2 saat boyunca azap gördü. Aydın, kurtulduktan sonra polise giderek şikayetçi oldu.

Gözaltına alınan şüpheliler, sözlerinin akabinde isimli denetimle hür bırakıldı. Şüphelilerin tıpkı gün Murat Demirci’nin öbür eski kız arkadaşı olduğu sav edilen M.K.’ye da azap yaptığı ortaya çıktı. Tekrar gözaltına alınan şüpheliler bu sefer tutuklandı.

3 kişi hakkında ayrıyeten Demet Aydın’a yönelik azap savı nedeniyle de tutuklama kararı çıkartıldı.

41’ER YIL MAHPUS TALEBİ

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Demet Aydın’a azap savlarıyla ilgili hazırladığı iddianamede Murat Demirci, Sara Demir ve Tuba Demirci hakkında ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘haberleşmenin kapalılığını ihlal etmek’, ‘hakaret’, ‘özel hayatın kapalılığını ihlal etmek’, ‘kasten yaralama’, ‘cebir tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘mala ziyan verme’, ‘birden fazla kişi tarafından silahla yağma’ cürümlerinden 41’er yıla kadar mahpus cezası istendi.

Tutuklanan 3 sanık bugün üçüncü kere hakim karşısına çıktı. Duruşmaya Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan sanıklardan Murat Demirci, pişman olduğunu belirtti. Demirci, savunmasında, “Önceki savunmalarımı tekrar ederim. Pişmanım. Olay müştekinin kıskançlığı yüzünden bu noktalara gelmiştir. Babam kanser hastalığının son evresindedir ve bakmakla yükümlü olduğum 3 çocuğum var. Bu kademede tahliyemi talep ederim” dedi.

Cumhuriyet Savcısı, hatanın niteliğinin göz önünde bulundurularak sanıkların tutukluluk hallerinin devam etmesini talep etti. Mahkeme heyeti ise kanıtların büyük oranda toplandığını belirterek, 3 sanığın tutuklu bulundukları süreyi göz önünde bulundurarak, tahliyelerine karar verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir