Muhalif gence ilginç yorum: “5 sene sonra karın der ki ‘Senden tatmin olmuyorum, bir eş daha istiyorum’, çok üzülürsün”

Seçimlerle ilgili yapılan bir sokak röportajında farklı bir diyalog yaşandı. Medyali TV isimli Youtube kanalının yaptığı sokak röportajında vatandaşlar, siyasi gündem konuşulurken eş seçimi ve toplum ahlakına dair yorum yapan vatandaşa şaşkınlıkla reaksiyon gösterdi.

Bir bayan Rabia işareti yaparak “Oyum sapına kadar AKP” dedi. Etraftaki gençler alkışlarla reaksiyon gösterdi. Bir vatandaş ise, bayana reaksiyon gösteren gence “Biz de yaşlanacağız” diyerek karşı çıktı. Genç, “Bunlar gelip bu türlü yapıyor ya, çok sonumu bozuyor.” yanıtını verdi. Akabinde vatandaş, o gence “İnsan anlatmakla mükellef. Çok hoş bir kardeşimizsin, çok güzelsin, kızları peşinden kovalarsın da yaşlılara da hürmette bulunmak lazım.” diye konuştu.

Bir parti vazifelisi olduğunu belirten vatandaş, gence “Allah sana bol bereketli, güzel çıkarlar nasip eylesin, saliha bir eş versin. Şu periyotta o kadar kıymetli ki… Dünya o denli bir yere gidiyor ki 5-6 sene sonra Allah koruma karın der ki ‘Ben senden tatmin olmuyorum, bir eş daha istiyorum’, o vakit çok üzülürsün.” tabirlerini kullandı. Vatandaşlar bu kelamlara şaşırırken “Konu nereden nereye geldi?” yorumları yapıldı. “Konu bu değil, lakin buraya gelir. Dünya çok sorunlu bir yere gidiyor. Erbakan hocamızın dediği üzere toprak altımızdan kayıyor” diye konuştu.

Muhabir ise “Az evvelki konuyla alakası nedir?” diye sordu. Bir başka genç “Konu şu an yalnızca siyaset. Yalnızca siyaset konuşmamız lazım. Kimin kimi tatmin ettiği bizi ilgilendirmiyor.” yorumunu yaptı. Gence “Sen çok yanlış anladın” diyen vatandaşa karşılık veren muhabir “Burada herkes sizi yanlış anladı o halde.” dedi. Öbür bir genç ise “Konu siyasetken siz bir anda toplum ahlakına getirdiniz mevzuyu. İkisi bağdaştırılacak bir şey değil.” diye konuştu. Genç, “Beni bayanın tatmin etmesi ile siyaseti çözemedim.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir