Kayseri Kocasinan’dan ‘Uğur’lu kentsel dönüşüm

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Dönüşümle birlikte mahallenin yeni bir çehreye kavuşmasına az kaldığını belirten Kayseri’nin Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, Türkiye’de ilçe belediyeler ölçeğinde kendi imkânlarıyla büyük ölçekte kentsel dönüşüm yapan tek belediye olduklarını söyledi.

Uğurevler Mahallesi’nde saha incelemelerinde bulunan Lider Çolakbayrakdar, Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında üretimi devam eden konutların inşaatını denetim etti. Kentsel dönüşümle ömür alanı ve yeni bir kent kurduklarına dikkat çeken Lider Çolakbayrakdar, “Uğurevler Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm konutları tüm süratiyle devam ediyor. Son etaplarla birlikte yapılması gereken etraf düzenlemesi, yollar ve parkları da yapmış olacağız. Bu bölgede birinci yaptığımız çalışmalardan biri olan Şehit Üsteğmen Ümit Bekem okulunu yaptık ve aile sıhhat merkezini bölgeye kazandırdık. Öteki etap çalışmalarımızda devam ediyor. Belediye olarak bilhassa Kentsel dönüşüme büyük değer veriyoruz.

‘Kocasinan’ delinince birinci akla kentsel dönüşüm gelir. Kocasinan, eşittir kentsel dönüşümdür. Yani kentsel dönüşüm bizim olmazsa olmazımızdır. Zira bizler biliyoruz ki; yarınlarımız ve çocuklarımız için uygun etraf kuralları olan okulu, parkı, yeşil alanı, pazarı, mescidi, toplumsal donatıları yapılmış her türlü belediye hizmetlerinin olduğu çağdaş standartlarda bir mahalle inşa etmek, lakin kentsel dönüşümle mümkündür. Bundan ötürü vatandaşın ne cins gereksinimi varsa kentsel dönüşümle gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de ilçe belediyeler ölçeğinde kendi imkânlarıyla büyük ölçekte kentsel dönüşüm yapan tek belediyeyiz. Mahallelerimiz, kentsel dönüşümle güzelleşiyor ve paha kazanıyor. Genç, yaşlı, bayan, erkek olmak üzere 7’den 70’e tüm hemşehrilerimin toplumsal gereksinimlerinin karşılanabildiği huzur içerisinde; memnun ve mesut yaşayabilecekleri, kendilerini ayrıcalıklı görebilecekleri ‘Kocasinan’ı kurmak için çalışıyoruz” sözlerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, Büyük ve Güçlü Türkiye için ellerindeki imkânları en uygununu ortaya koyduklarını kelamlarına ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir