İşte Galatasaray’ın yeni forveti! Ayrılık için bomba sözler: Dursun Özbek sözleşmesini yırtıp atar

Galatasaray’da Dünya Kupası ortasında sıcak gelişmeler yaşanıyor. Sarı-kırmızılılarda kadrodan ayrılacak ve transfer edilecek isimler netlik kazanmaya başladı. Milliyet’in Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar, sarı-kırmızılıların gündemini kıymetlendirdi.

Dindar; Oliveira’nın sakatlığından kadrodan ayrılacak isimlere kadar birçok hususta değerli açıklamalarda bulundu. Sarı-kırmızılıların transfer gündemini pahalandıran Nevzat Dindar, Galatasaray’ın yeni golcüsünü de açıklarken ‘Görüşmeler yapıldı. Oyuncu da gelmeye sıcak bakıyor.” tabirlerini kullandı.

Nevzat Dindar’ın değerlendirmeleri şu halde;

“ANTRENMANLARIN YILDIZI ICARDI”

“Icardi, Galatasaray idmanlarının yıldızı. Basına kapalıydı idmanlar ancak bu kısımda aldığım bilgiler Icardi’nin idmanda çok uygun olduğu bilhassa Mata ile güzel bir ahenk yakaladığı söyleniyor. Icardi’nin özel hayatı bu kadar çalkantılıyken böylesine motive olması Galatasaray için büyük baht.”

“OLIVEIRA’NIN SAKATLIĞI ÖNEMLİ DEĞİL”

“Oliveira’nın sakatlığı moralleri bozdu lakin Fenerbahçe maçına yetişir. Dünya Kupası sonrası bir iki maç kaçırabilir ancak derbiye yetişecektir. Bu devirde fizikî olarak kimi eksiklikler olabilir. Oliveira’nın sakatlığı planları alt üst eden bir sakatlık değil. İstanbulspor maçında olmasa bile Sivasspor maçında alanda olacaktır.”

“FALCAO SAKAT ICARDI TEPEDE GELDİ”

“Vallecano maçında Falcao geliyor lakin Icardi de var. Falcao büyük bir hayal kırıklığı olarak ayrıldı Galatasaray’dan artık ise yeni heyecan Mauro Icardi… Bir tarafta Falcao öteki tarafta Icardi bakalım neler olacak. Icardi şu an kıyaslanamaz. Falcao’nun da Galatasaray’a karşı bir sempatisi var. Taraftar Falcao’ya da büyük ilgi göstermişti. Icardi performans olarak Falcao’nun daha üzerinde katkı sağladı. Falcao biraz sakatlık sorunlarıyla geldi. Icardi ise tepede geldi. Icardi daha farklı bir noktaya evrilebilir. Icardi, Galatasaray’dan sonra daha büyük ekiplerde da oynayabiir.”

“FORMA BAHTI BULAMAYAN OYUNCULAR İÇİN ŞANS”

“Bu stil maçlara genç oyuncularla çıkılmaz. Sonuçta La Liga grubu. Gençler aşikâr bir mühlet sonra dakika alabilir. Oynamayan oyuncular için bu usul maçlar bir talihtir. Kastamonuspor maçında Rashica kazanıldı. Yusuf neden bu maçlarda oynamasın? Berkan, Fredrik Midtsjö üzere oyuncular için bu biçim maçlar baht.”

“MARCAO ÖNEMLİ KATKI SAĞLIYORDU”

“Marcao’dan sonra Galatasaray geriden oyun kurma manasında sıknıtılar yaşayabiiyor. Marcao oyunu geriden kurma manasında önemli katkı sağlıyordu. Marcao’yu tercih ediyorsanız onun oyun görüşü Galatasaray’ın işinin kolaylaştırıyordu. Bu usul oyuncular dünyada tercih ediliyor. Abdülkerim yerli kontenjanında ve onu oynatmak zorundasın. Yerli oyunculardan ortalama 10 üzerinden 6 olsa kâfi oluyor.”

“DURSUN ÖZBEK KONTRATINI YIRTIP ATAR”

“Van Aanholt şu an devam edecek ve transferde zorluk çıkaracağını düşünüyorum. İşleri zorlaştırmaya kalkarsa bu işin sonu düzgün gözükmüyor. Aanholt alacağı bütün fiyatı istiyor. 1.5 yıllık kontratındaki parayı istiyor. Bunun yanında bonus hususları de var kolay hususlar. Bütün bunları talep ediyor. Bu sayı yaklaşık 3-3.5 milyon euro civarında. Aldığım bilgilere nazaran Aanholt bu fiyatında hiçbir formda indirime gitmiyor. Dursun Özbek kızıp kontratı da yırtabilir. Galatasaray şampiyon olacaksa Aanholt’la devam edilmesinin riski var. Bir taraftan makûs oynayıp öteki taraftan birtakım düşünceler yaratırsan beşerler da rahatsız olur. Seferovic gözden çıkarıldı. Devre ortasında ekipten ayrılacak. Bunun dışında oyuncu satışına olumlu bakılmıyor. Tahminen Nelsson’un Dünya Kupası’nda göstereceği performansa nazaran bir ayrılık olabilir lakin Galatasaray alternatiflere bakılıyor. Sacha Boey kimi Fransız kulüplerinin gözdesi. Galatasaray idaresi Nelsson ve Boey konusunda satışa sıcak bakmıyor fakat Nelsson’da durum biraz daha farklı. Torreira’nın satışına pek sıcak bakılmıyor. Seferovic ikna edilebilirse ayrılık olacak. Bu oyuncular ayrılırsa 2-3 transfer olacaktır.”

“SOL BEK VE FORVETTE TÜRK ALTERNATİF YOK”

“Galatasaray’ın sol bekte bir zahmet yaşadığını biliyoruz. Bunu yerli denklemine nazaran ayarlamak gerekiyor. Rıdvan gündemde yok. Kendisi de Türkiye’ye dönmeye sıcak bakmıyor. Yerli oyuncu yok sol bek bölgesi için. Forvet bölgesi için de Türk alternatif yok. Galatasaray’ın transfer siyaseti yerli kalitesini artırmak. Gidecek oyuncular var ve kontenjan açılacak. Yerli golcü açısından çok fazla isim yok. Bekleyip görmek lazım. Samet Akaydın konusunda birtakım gelişmeler olabilir. Nelsson’a alternatif aranıyor Samet olabilir. Adana Demirspor, Yunus’u istiyor. Tahminen iki isim ortasında bir takas olabilir.”

“DEMBELE İLE GÖRÜŞME YAPILDI! OYUNCU SICAK BAKIYOR”

“Moussa Dembele’ye Galatasaray’ın ilgisi var. Görüşmeler yapıldı ve oyuncu da sıcak bakıyor. Galatasaray’ın maksadı devre ortasında transferi bitirmek. Lyon astronomik bir sayı isterse bu transfer yaza kalır. Cenk Özkacar radardaki isimlerden birisi. Cenk’ten diğer isimler de gündemde. Samet Akaydın da bu isimlerden biri. Fenerbahçe, Çağlar’ı mı istiyor Galatasaray da devreye girecek. Beşiktaş, Kaan Ayhan’ı mı istiyor Galatasaray da masada olacak. Yerli havuzu muhakkak ve oyuncular ortasında bir rekabet olacak. Galatasaray da bu masadaki en tezli kadrolardan birisi.”

“ICARDI VE RASHICA’DA SORUN YOK”

“Rashica ve Icardi’nin bonservisleri şu an konuşulacak bir husus değil. Taraflar mutlu. Icardi konusunda idaresinin Galatasaray’a bu kadar yakışan ve seven oyuncuyu kaybetmek istemeyeceklerini düşünüyorum. Icardi’nin gidişine sessiz kalmazlar. Taraftara Icardi konusunda bir ikram verebilirler. Bu idarenin vizyonu da bu istikamette esasen. Rashica’yı da çok beğeniyorum. Rashica’nın kadroya girmesiyle birlikte Galatasaray geliyorum demeye başladı. Beşerler Fenerbahçe’yi şampiyon ilan etmeye başlamışlardı fakat şu an o denli bir hava yok. Bu mevzuda da yanılmadığımı düşünüyorum .Rashica oturdu kadroya.”

“DEPAY ATILIMI FİYAT ARTIRMA TAKTİĞİ”

“Fenerbahçe büyük bir kulüp sonuçta ve Depay’a ilgilenmesi olağan. Bu atılımlar karşılıklı blöf. Depay sahiden Fenerbahçe’nin gereksinimi mı? buna bakmak lazım. Depay konusu biraz Galatasaray’a karşı fiyat artırma atağı üzere geldi bana.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir