Filipinler’de kupa kovalayan Türk! Hatayspor’dan Cebu’ya transfer oldu

Hatayspor’da 2020- 21 döneminde dönemim teknik yöneticisi Ömer Erdoğan tarafından alt yapıdan A ekibe çıkartılan Mert Altınöz, bu dönemin başında başkanlığını Uğur Taşçı, teknik yöneticiliğini Mehmet Kaki ve antrenörlüğünü Levent Öztürk’ün yaptığı Filipinler takımı Cebu’ya transfer oldu.

6 GOL, 9 ASiSTi VAR

Kendisi üzere Hataylıların yönettiği yeni grubuyla kısa vakitte hoş bir ahenk yakalayan Mert, vazife aldığı 17 lig, 5 kupa maçında 6 gol 9 asitle kulübün değerli oyuncularından biri haline geldi. Türkiye’de birtakım kulüplerden teklif aldığını lakin farklı bir kültürde yaşamayı denemek ve deneyim sahibi olmak için Filipinlerden gelen teklifi kabul ettiğini belirten Mert Altınöz, “İyi ki gelmişim. Bu tecrübenin benim futbol hayatıma değerli bir katkısı olacağına inanıyorum. Burada hırsızlık üzere isimli olay hiç yok üzere. Beşerler çok saygılı ve sevecen” dedi.

1 YIL DAHA KALABiLiRiM

Cebu’nun bitime 4 hafta kala ligde önder durumda olduğunu belirten Mert, “10 gün sonra takipçimizle kıymetli bir maçımız var. Şampiyon olursak en az 1 yıl daha burada kalırım” dedi.

RONALDO’YA KARŞI FORMA GiYEBiLiRiM

Mert Altınöz, ”Şampiyon olursak Asya Şampiyonlar Ligi’ne katılacağız. Çekeceğimiz kuraya nazaran Japonya’da oynayan İniesta yahut Suudi Arabistan’da misyon alan Cristiano Ronaldo’ya karşı oynama ihtimalim var. Bu iki dünya devine karşı oynama tecrübesini yaşamak istiyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir