Erzincan’a güne sisle uyandı

ERZİNCAN (İHA) – Erzincan‘a güne sisle uyandı

ERZİNCAN – Doğu Anadolu’daki Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Ardahan, Ağrı ve Doğu Karadeniz’deki Bayburt için yoğun sis ve pus uyarısı yapıldı. Sabah saatlerinde Erzincan’da sis etkili oldu, görüş mesafesi yer yer 20 metreye kadar düştü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 7 il için sis ve pus uyarısında bulunuldu. Yapılan açıklamaya göre, bugünden itibaren hava sıcaklıklarının yurt genelinde artarak mevsim normallerinin üzerine çıkacağı öngörülüyor. Hava sıcaklıklarının artmasıyla Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Ardahan, Ağrı ve Bayburt’ta bugünden itibaren genellikle sabah ve gece saatlerinde görülecek yoğun sis ve pusun, görüş mesafesinde azalmaya sebep olacağı kaydedildi.

“Erzincan’da sis etkili oldu”

Erzincan’da sabah saatlerinde sis etkili oldu, görüş mesafesi yer yer 20 metreye kadar düştü. Kent merkezinde sabah saatlerinde hava sıcaklığı 8 dereceye kadar düştü. Şehri adeta esir alan sis görüş mesafesini azalttı. Yer yer 20 metreye kadar düşen görüş mesafesi sonrası sürücüler trafikte yavaş ve kontrollü seyretti. Sis ilerleyen saatlerde etkisini kaybetti.

Öte yandan siste uçuşan yüzlerce karga ise görsel şölen oluşturdu.Erzincan'a güne sisle uyandı

Erzincan'a güne sisle uyandıErzincan'a güne sisle uyandı

İllere göre hava durumu tahminlerini görüntülemek için tıklayın Haberi KaydetBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir