DSP çark etti, AKP tarafına geçti… Gözler ikinci görüşmede

AKP Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve AKP Sözcüsü Ömer Çelik, DSP Genel Merkezi’ne geldi. Çelik ve Yıldırım DSP Genel Lideri Başkan Aksakal ile görüştü.

Görüşme sonrası Yıldırım, “Bu seçimlerde bir arada yol yürüyebileceğimizi düşündük sayın DSP Genel Lideri ve arkadaşlarına ilettik” dedi. Yıldırım ikinci bir görüşme olacağını söyledi.

Görüşmenin akabinde Yıldırım ve Aksal basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yıldırım burada yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Sebebi ziyaretimiz malumunuz 14 Mayıs’ta bir seçim yaşayacağız. Bu seçim çerçevesinde partiler programı ile ittifakları ile milletin önüne çıktılar. Kedilerini söz ediyorlar. DSP denince merhum Ecevit’i, merhum Erbakan’ı anmadan olmaz. Onlar Kıbrıs harekatının Fatih’leridir. Kıbrıs, ülkemize onlardan emanettir. Sayın genel liderinin da Kuzey Kıbrıs Türk bayrağını kendi bayrağımızın yanında dalgalandırması bu hususa verdiği ehemmiyetin göstergesidir. Sayın cumhurbaşkanımızın büyük çabaları ile yapılan son tepede Kuzey Kıbrıs’ı Türk devletleri teşkilatına gözlemci olarak kabul ettirdik. 780 bin kilometrekare vatan toprağında, mavi vatanda ülkemizin hak ve menfaatlerini muhafazada parti programımız farklı olsa da tek varan, tek bayrak prensiplerinde tıpkı hassasiyetlere sahip olduğumuzu teyit etmiş oluyoruz. Seçimler, ülkemizin bölgede güçlü yapısının devamı ile emperyal maksatların bir çekişmesi niteliğinde olacağını ön görüyoruz. Birlikte yol yürüyebileceğimizi düşündük ve bu teklifi DSP’ye, sayın genel lidere ilettik. Kendileri kıymetlendirecek ve ona nazaran hareket edeceğiz. Ziyaretimizin emeli budur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir