Doğaya dikkat çekmek için keçiboynuzundan gelinlik tasarladı

DİYARBAKIR’da, doğaya dikkat çekmek isteyen bir gelinlik firması, keçiboynuzundan gelinlik tasarladı. Kozalak, palmiye yaprağı ve ardıç meyvesi gibi farklı ağaç ve meyve türünden kıyafetlerinin de yer aldığı sonbahar kreasyonu, sokak defilesiyle tanıtıldı.

Kentte faaliyet gösteren bir gelinlikçi, doğaya dikkat çekmek amacıyla sokak defilesi düzenledi. Daha önce koronavirüse dikkat çekmek için ‘sosyal mesafeli gelinlik’ tasarlayan firma, bu defa keçiboynuzu meyvesi, çuval, palmiye ağacı, pampas otu, ardıç meyvesi ve yaprağı, limon yaprağı, kozalak ve stevia yaprağından gelinlik, büstiyer ve elbise tasarladı. Ağaç, meyve ve yapraklardan üretilen sonbahar kreaksiyonu, sokak defilesiyle bölge halkının beğenisine sunuldu.

‘DOĞADAN ALDIĞIM İLHAMLA TASARLADIM’

Gelinlik tasarımcısı Mehmet Kaymak, doğadan aldığı ilhamla gelinlik ve kıyafetleri tasarladığını belirterek, “Doğadan aldığımız ilhamla 2021 sonbahar koleksiyonunu hazırladık. Birbirinden ilginç ve güzel tasarımlarla ağaçlardan ve yapraklardan elbise yaptık. En ilginci, keçiboynuzundan yaptığımız tasarımız var, çam kozalarından yaptığımız tasarım var, palmiye yaprağından yaptığım var, çuvaldan yaptığım var. Özellikle son zamanlarda doğaya verilen zarara, ağaçlarımızın ve ormanlarımızın heba edilmesine dikkat çekmek istedim. Şu an her şeyimizi ağaçlara, yapraklara, doğaya borçluyuz. Doğamızı sevelim ve doğamıza sahip çıkalım” dedi.

Yapraklardan oluşan elbiseyi giyen yabancı mankenler ise kıyafeti taşımaktan mutluluk duyduklarını ve doğanın korunması gerektiğini ifade etti.

– DiyarbakırDoğaya dikkat çekmek için keçiboynuzundan gelinlik tasarladıDoğaya dikkat çekmek için keçiboynuzundan gelinlik tasarladıDoğaya dikkat çekmek için keçiboynuzundan gelinlik tasarladıDoğaya dikkat çekmek için keçiboynuzundan gelinlik tasarladıDoğaya dikkat çekmek için keçiboynuzundan gelinlik tasarladıDoğaya dikkat çekmek için keçiboynuzundan gelinlik tasarladıDoğaya dikkat çekmek için keçiboynuzundan gelinlik tasarladıDoğaya dikkat çekmek için keçiboynuzundan gelinlik tasarladıDoğaya dikkat çekmek için keçiboynuzundan gelinlik tasarladıDoğaya dikkat çekmek için keçiboynuzundan gelinlik tasarladıDoğaya dikkat çekmek için keçiboynuzundan gelinlik tasarladıDoğaya dikkat çekmek için keçiboynuzundan gelinlik tasarladıDoğaya dikkat çekmek için keçiboynuzundan gelinlik tasarladıDoğaya dikkat çekmek için keçiboynuzundan gelinlik tasarladı

#Korona tablosundaki oranların artışının nedeni sizce nedir? ?? #Covid #VakaSayısı

— Haberler (@Haberler) November 4, 2021 Haberi Kaydet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir