CHP, İzmir’in UNESCO listesinden çıkarılmasına tepki gösterdi: ‘Alicengiz oyunu var’

CHP Genel Lider Yardımcısı Engin Altay, iktidarın İzmir’in tarihi liman kentini UNESCO dünya mirası daimi adaylığı listesinden çıkarmasına reaksiyon gösterdi. Altay, CHP Genel Lider Yardımcısı Ali Öztunç ile birlikte dün partisinin İzmir vilayet başkanlığı binasında açıklama yaptı.

UNESCO adaylığı için İzmir yerine Bursa’nın İznik ilçesinin tercih edilmesine ait Altay, “İzmir’e gavur İzmir diyen bir başın yaklaşımı, anlayışı, Tunç Soyer’e takmış bir cumhurbaşkanı ile karşı karşıyayız. Lakin Tunç Soyer, Erdoğan’ı başına takmıyor” dedi. Öztunç ise “Kemeraltı UNESCO için aday gösterilecekti lakin bir baktık ki bakanlık bir Ali Cengiz oyunu yapmış ve İznik alınmış. Elbette İznik girmelidir, fakat Kemeraltı da girmelidir. Bu AKP’nin İzmir’e olan alerjisinden kaynaklanıyor” diye konuştu.

“YARGI ÇÜRÜDÜ”

İktidarın iktisat siyasetlerini “Üzülerek söylüyorum; Erdoğan, sen bu milleti özel bankalara, Saray’a, tefecilere ve faiz baronlarına maraba yaptın. Nasıl bir devlet adamlığı bu?” kelamlarıyla eleştiren Engin Altay, rüşvet ağı savları için de şunları söyledi: “Türkiye’de maalesef her geçen gün yargının biraz daha çürüdüğüne şahit oluyoruz. Ey savcılar, soygun var. 6 bin 500 savcı var bu ülkede. İYİ Parti dilekçe verdi, veremedi. Savcı yok adliyede. Adalet sarayları yapıyorlar, içinde adaletin ‘a’sı yok. Savcıların elini, kolunu çöz Erdoğan. Savcılar senden korktuklarından dilekçeleri almıyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir