Altaylı, İmamoğlu ile konuşmasını anlattı: Yeni bir parti kurma fikri yok

Gazeteci Fatih Altaylı, evvelki gün Twitter hesabında yaptığı “Dört isimden hangisini CHP Genel Başkanı olarak görmek istersiniz?” anketinin sonuçlarıyla ilgili kendi internet sitesinde açıklama yaptı.

Anketin sonucunu paylaşan Altaylı, “Burada isimler 4 farklı anlayışı ve yaklaşımı temsil ediyordu. Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu, Özgür Özel ve Canan Kaftancıoğlu ortasında seçim yapan 586 bin 336 kişinin yüzde 63’ü ‘Ekrem İmamoğlu’, yüzde 13’ü ‘Kemal Kılıçdaroğlu’ dedi. Özgür Özel ve Canan Kaftancıoğlu diyenler ise eşit olarak yüzde 12’şer oldu” sözlerini kullandı.

‘İMAMOĞLU YENİ BİR PARTİ KURMAYACAK’

Anket sonuçlanmadan evvel İmamoğlu ile konuştuğunu aktaran Altaylı şunları yazdı:

“Ekrem Bey değişim konusunda daha evvel söylediklerinin gerisinde olduğunu, fikrinin değişmediğini belirtti. Partideki çabucak herkesle istişarelerde bulunduğunu, CHP’yi daha güçlü hale getirmek için ne yapılmalı konusunda herkesin bir arayış içinde olduğunu söyledi.

Ancak gördüğüm kadarı ile telâşlı bir hal almayı düşünmüyordu. Kırıp dökmeden, kimseyi incitmeden sürecin yürümesinden yana idi. İvedisi yoktu. CHP’nin genel lideri olamayacağını anlarsa yeni bir parti kurmak üzere bir fikri ise hiç yoktu. Alışılmış bu benim izlenimim.”

YAZININ TAMAMI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir