36. Milli Re Uluslararası Sigortacılar Tenis Turnuvası’nda şampiyonlar belli oldu


İSTANBUL (İGFA) – Türkiye’nin en eski ve esaslı spor tertiplerinden biri olan “Uluslararası Sigortacılar Tenis Turnuvası bu yıl 7-9 Haziran tarihlerinde Miltaş-Suadiye Spor Tesisleri’nde gerçekleşti.

36’ncısı düzenlenen ve 3 gün süren turnuvada yerli ve yabancı sigorta piyasasından oyuncular gayret ederken, çok sayıda sigortacı ve broker Türkiye piyasası ile bir ortaya geldi.

İlgiyle izlenen Turnuva’da; yarı finalistler: Martin Jacquot (Partner Re) – Hüseyin Şahin (Türkiye Hayat Emeklilik) grubu ve İsmail Çelik (Bupa Acıbadem) – Ömer Aktaş (ex-Ankara Sigorta) grubu oldu. Sürpriz Turnuva’da birinci Zeki Gezgez (Quick Sigorta) – Damien Smith (Inigo Insurance) grubu olurken ikinciliği ise Matt Smith (Guy Carpenter) – Emre Aktaş (ex-Guy Carpenter) takımı paylaştı.

Nefes kesen Turnuva’nın birincisi; Frederick Schöneich (New Re) ile Deniz Ceylan (Aksigorta) takımı oldu. İkinciliği ise Mahmut Bakır (Gulf Sigorta) ve Uğur Biroğlu (Nasco Türkiye) elde etti.

Uzun yıllardır gerek yurt içinde gerek yurt dışında ilgiyle takip edilen Turnuva sayesinde Türkiye sigorta piyasası ile ilgili yabancı reasürör ve brokerler, sigorta şirketleriyle farklı bir atmosferde bir ortada olma fırsatı buluyor. 1986 yılından bu yana düzenlenen “Uluslararası Sigortacılar Tenis Turnuvası” Türkiye’nin en uzun periyodik kurum etkinliklerinden biri olma özelliği taşıyor.

Turnuva’nın birinci gününün tamamlanmasının akabinde Cuma akşamı Miltaş Suadiye Spor Tesisleri’nde kokteyl prolonge, Cumartesi akşamı ise Gallagher Re’nin mesken sahipliğinde Moda Deniz Kulübü’nde bir akşam yemeği düzenlendi. Turnuva, pazar günü düzenlenen ödül ve kapanış merasimi ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir