Nagehan Alçı: Osman Kavala ve Hakan Altınay’a zulmeden, siyasi tarafta bulunamam; bunları alkışlayan bir AK Parti’den yana olamam

Nagehan Alçı, bugünkü yazısında Bolu Belediye Meclisi’nde AKP’li bir siyasetçinin, “Nagehan Alçı artık Millet İttifakı saflarına geçti” dediğini, Belediye Lideri Tanju Özcan’ın da, “Nagehan Alçı da bizim tarafa geçtiyse bu iş bitmiştir. Artık iktidarız demektir” cevabını verdiğini hatırlattı. Alçı, “Hiçbir biçimde ve şartta Tanju Özcan zihniyetiyle birebir safta durmam, duramam. Tanju Özcan’ın bulunduğu tarafa asla geçmem, geçemem. Şayet Tanju Özcan gibilerle tıpkı tarafa geçersem kendime ihanet etmiş olurum” ifadesini kullandı.

Alçı, Özcan’ın “görüntüde” Millet İttifakı saflarında olduğunu belirterek, “Ama gerçekte Özcan’ın yeri Ümit Özdağ’ın yanı diye düşünüyorum” dedi.

Alçı, AKP’li meclis üyesinin söylediklerine ait olarak da şu yorumu yaptı:

“Ben kendisinin nasıl bir AK Partili olduğunu bilmiyorum. Osman Kavala’ya ve Hakan Altınay’a yapılan zulmü haklı gören otoriter-totaliter bir AK Partili mi?

Yoksa benim şahsen konuştuğum, bu hukuk skandallarından samimi olarak rahatsız olan lakin maalesef sessiz kalan AK Partililerden mi?

Festivallerin ve konserlerin yasaklanmasını alkışlayan AK Partililerden mi? Yoksa bu işleri mahallî kaymakamların işgüzarlıkları olarak görüp rahatsız olan AK Partililerden mi?

Ekrem İmamoğlu’na siyasi yasak getirilmesini savunan AK Partililerden mi? Yoksa bu yargısal darbe başından uzak AK Partililerden mi?

Ben Osman Kavala ve Hakan Altınay üzere pırıl pırıl insanlara zulmeden, şenlikleri ve konserleri yasaklayan, rakiplerine siyasi yasak getiren ve kelamı aldı mı militarist ve yayılmacı telaffuzlarda bulunan bir siyasi tarafta bulunamam.

Türkiye’yi AB mensubu bir ülke yapma kararlılığında bir AK Parti’den yanayım ben. Bu zulümleri alkışlayan bir AK Parti’den yana olmam, olamam.

Ben Tanju Özcan ile tıpkı tarafa geçmem. Hasebiyle AK Partilinin, ‘Nagehan Alçı sizin tarafa geçti’ lafı çöp. Fakat ben mevcut otoriter rejim blokunun ve müesses nizamın da modülü olmam, olamam.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir