Depremlerden etkilenen illerde uzmanlık eğitimi alan tıp öğrencileriyle ilgili yeni karar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adıyaman, Hatay, Malatya ve Kahramanmaraş’ta tıp ve diş hekimliği uzmanlık eğitimi alanlardan harika hal müddeti içinde başvuranların, kendi eğitim kurumlarının uygun görmesi halinde, eğitim verme yetkisi bulunan öbür kurumlarda görevlendirilebileceğini bildirdi.

Koca, Twitter hesabından Tıpta Uzmanlık Konseyi toplantısında alınan kararlara ait paylaşımda bulundu.

Bakan Koca, “Tıpta Uzmanlık Heyeti açıkladı. Tıp ve diş hekimliği uzmanlık eğitimini Adıyaman, Hatay, Malatya ve Kahramanmaraş’ta almakta olan arkadaşlarımızdan harika hal mühleti içinde başvuranlar, kendi eğitim kurumlarının uygun görmesi halinde, eğitim verme yetkisi bulunan diğer kurumlarda görevlendirilebilecek. Güzel olsun.” dedi.

Kurulun açıklamalarının ayrıntılarına “http://tuk.saglik.gov.tr” linkinden ulaşılabilecek.

Buna nazaran, Kahramanmaraş merkezli zelzeleler sebebiyle tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi verilen kurumların ve bu kurumlardaki uzmanlık öğrencilerinin durumu 15 Mart’ta yapılan Tıpta Uzmanlık Heyeti toplantısında değerlendirildi.

Tıpta Uzmanlık Kurulunca yapılan kapsamlı değerlendirmeler sonucunda, sarsıntılardan etkilenen vilayetlerde uzmanlık eğitimi görmekte olan uzmanlık öğrencileri hakkında 2293 sayılı karar alındı.

Kararın Türkiye genelindeki tüm eğitim kurumlarına duyurulması için resmi yazışma süreci başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir